Získajte užitočné marketingové tipy

Budeme vám posielať len užitočný obsah. Vaše osobné údaje sú u nás v bezpečí.

Facebook: Ako znovu editovať príspevky priamo na Facebooku?

Nie je to tak dávno, ako Facebook zaviedol obmedzenie možnosti editácie príspevkov na Facebooku. Túto možnosť využívali najmä firmy za účelom lepšieho zobrazenia komerčného postu, smerujúceho na predajnú stránku. V poste upravovat titulky či dokonca samotný obrázok. Následne bol takýto post propagovaný ako reklamný.

Takúto možnosť Facebook zatrhol, keďže mnohí špekulanti využívali nekalé praktiky, ktoré takto modifikovaným obsahom zavádzali užívateľa a posielali ho na (častokrát škodlivý) obsah, ktorý nemal v úmysle navštíviť.

Pri zrušení tejto funkcie Facebook ale nedal inzerentom využívajúcim klasický Ad manažér možnosť alternatívy. Tí teda začali využívať alternatívne spôsoby, ako napr. úpravu OG meta tagov prostredníctvom externých nástrojov, alebo úpravu tagov priamo na webe prostredníctvom CMS. Niektorí dokonca na webclicky úplne zanevreli a začali postovať iné formáty.

Pre niektorých inzerentov bolo ale možné požiadať o verifikáciu domény priamo zo stránky. Táto možnosť ale nebola dostupná všade a pre všetkých, a tak sa museli mnohí uskromniť s riešeniami, ktoré sú omnoho pracnejšie a komplikovanejšie.

Postup ako na to

Ten skutočne jediný efektívny a účinný spôsob je verifikácia domény. Aj keď mnohí inzerenti v zahraničí avizujú dostupnosť verifikácie priamo na stránkách, v našich podmienkach sa zdá že táto funkcia ešte nie je dostupná. Dá sa ale po novom zrealizovať cez Business manažér.

 1. Otvorte si business manager
  1. Ak business manager ešte nemáte, vytvorte si ho na adrese: https://business.facebook.com/overview
  2. Ak business manager už máte, jednoducho prejdite na: https://business.facebook.com/
 2. V business manageri prejdite do nastavenia firmy
 3. V nastaveniach firmy zvoľte „Domény“
 4. V doménach pridajte tú svoju
 5. Overte doménu
  1. Overiť môžete buď prostredníctvom TXT záspisu v DNS
  2. Alebo prostredníctvom html súbrou v roote stránky (jednoduchšie)
 6. Po nahratí súboru kliknite na „Verify“ a následne sa status zmení na zelený „Verified“
 7. Hotovo. Posty môžete editovať.

 

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Martin Bulák
Martin Bulák

PPC špecialista a majiteľ agentúry BOOSTERS. Rád sa hrabem v kampaniach, nastavujem stratégie pre rôzne typy biznisov a ešte radšej z nich potom robím prípadové štúdie, keď vidím ako rastú.

Získajte užitočné marketingové tipy

Buďte medzi prvými, ktorí si prečítajú naše nové články.

Vaše osobné údaje sú u nás v bezpečí.